08.08.2020  10:04
SON GÜNCELLEME: 
08.08.2020  14:10
KAYNAK: 
GAZİANTEP/İHA

Evlenecek çiftlerin yeni gözdesi gümüş

Sert yükselişini sürdüren altında fiyatlar rekor kırınca evlenecek çiftler gümüşe yöneldi. Son iki ayda gram fiyatı 2 liradan satılan gümüş talep artınca 7,5 liraya yükseldi.

+
-

Düğün yapacaklar piyasadaki ani yükselişlerden olumsuz etkilenirken, çiftler altın alyansların yerine gümüş alyans ve takılara yöneldi. Baba mesleği olan gümüşçülüğü sürdüren Musa Furkan Alptekin, altın ile beraber gümüşte de ciddi bir yükseliş olduğunu kaydetti.

2 LİRADAN 7,5 LİRAYA YÜKSELDİ


Alptekin, fiyatlardan dolayı altından gümüşe yönelmeler olduğunu belirterek, “Evlilik hazırlığı yapan çiftler şuanda altın alyans yerine gümüş alyans tercih etmeye başladı. Bunun için elimizde 14 ayar ve 22 ayar olmak üzere kaplama dediğimiz yaldızlı yani sarı görünen alyans gruplarımız var” dedi.

Altındaki artışla beraber gümüşte de artışların devam ettiğini ifade eden Alptekin, mart ayında koronavirüs nedeniyle iş yerlerini kapattıklarında gümüşün hasının 2 lira 60 kuruş civarında olduğunu ama şu an ise 7 lira 15 kuruşlarda olduğunu söyledi.

YATIRIMCILARIN DA YENİ GÖZDESİ

Yatırımcıların yeni adresinin de gümüş olduğunu belirten Alptekin, “Takı kültürü olarak gümüş fazla tercih edilmiyordu ama şu an insanlar 'Külçe has gümüş satıyor musunuz?' diye soruyorlar. Hatta şuan hurda gümüş dahi alıyorlar yani hurda gümüşe bile yöneldiler toplayıp toplayıp getiren insanlar var” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
Cübbeli Ahmet'in iddialarına inceleme
Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya tahliye edildi
Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e tebrik telefonu
Yeşiller Partisi kuruldu
Sakarya'da Adil Öksüz kazısı
'İletişim Başkanlığı, Propaganda Bakanlığı'na dönüştürüldü'
Yunan gazetesi için suç duyurusu yaptı