06.07.2020  13:35
KAYNAK: 
KARAR.COM

Şişecam Kovid-19 savaş açtı, hisseleri fırladı

Şişecam Topluluğu, cam yüzeylerde koronavirüsü (corona virüs) de dahil olmak üzere virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Haberin ardından Şişecam'ın hisseleri fırladı.

+
-

Şişecam Topluluğu, cam yüzeylerdeki virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren özel bir kaplama teknolojisi geliştirerek, salgına karşı sürdürülen mücadeleye katkı sağlayacak 'Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi'ni hayata geçirdi.

"GEREKLİ İZİNLERDEN SONRA SATIŞA ÇIKACAK"

Şişecam Topluluğu'ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamaya göre, Antimikrobiyal VBlock Teknolojisi'nin devam eden ruhsatlandırma ve gerekli resmi izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından öncelikle cam ev eşyası ürünlerine uygulanması ve yurt içi pazarda satışa sunulması planlanıyor. Sonrasında bu ürünlerine tüm dünya pazarlarına ulaştırılması hedefleniyor.

"YÜZDE 5 ÜZERİNDE RPİM YAPTI"

Açıklamaya göre, teknoloji gelecek dönemde cam ambalaj, mimari camlar ve beyaz eşya camlarına da uygulanacak. Açıklamanın ardından bu sabah güçlü alımlarla karşılaşan topluluk hisseleri yüzde 5'in üzerinde prim yaptı.

"KOVİD-19 MÜCADELESİNE DESTEK VERECEK"

Oyak Yatırım'ın değerlendirmesinde, haberin Şişecam Topluluğu hisseleri için pozitif olduğu belirtilirken, İş Yatırım'ın notunda da ifadeleri kullanıldı: "Ürünün başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi durumunda, özellikle Kovid-19 nedeniyle zor günler geçiren hotel/restaurant/cafe sektöründen yoğun bir talep olacağını düşünüyoruz. Ek olarak, Kovid-19'dan bağımsız olarak da bu teknolojinin sektörde devamlılığı olan bir talep yaratacağını düşünüyoruz."

DİĞER HABERLER
Artık geri dönüş yok anahtar uyumda
Pozitif oranı yüzde 2'yi geçerse okullar kapatılmalı
Bu ucube sistem Türkiye'yi yönetemiyor
Seldeki ölümlerden kamu sorumlu!
Açıköğretim psikoloji bölümleri kapatılacak
Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan şehit haberi
Patlamayı 'Kanal'a bağladı