09.05.2020  11:53
SON GÜNCELLEME: 
06.07.2020  19:49
KAYNAK: 
KARAR.COM

Sevda Noyan kimdir? Sevda Noyan neden gündem oldu ve ne söyledi?

'Sevda Noyan neden gündem oldu?' sorusunun yanıtı internette araştırılıyor. Tiyatrocu Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan'ın Ülke TV'de Esra Elönü ile yaptığı programda, "15 Temmuz kursağımızda kaldı. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda donanımlıyız" sözleri kamuoyunun tepkisine neden oldu. İşte Sevda Noyan'ın biyografisi ve gündeme oturan o sözleri...

+
-

'Sevda Noyan ne dedi?', 'Sevda Noyan kimdir, kaç yaşında ve nereli?' sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. Ülke TV'de yazar Esra Elönü'nün sorularını yanıtlayan Sevda Noyan'ın ikamet ettiği sitedeki komşularını 'götürmek' için hazır olduğunu söylemesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Detaylar haberimizde...

SEVDA NOYAN NEDEN GÜNDEM OLDU?

Engin Noyan'ın eşi Sevda Noyan'ın, Esra Elönü ile yaptığı programda söyledikleri gündemin ilk sırasına yerleşti. Haber 7 köşe yazarı Esra Elönü'nün Ülke TV'de sunduğu Arafta Sorular Programı'na konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

SEVDA NOYAN NE SÖYLEDİ?

Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan'ın sözleri üzerine; " 'Ayak' az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" diyerek yanıt verdi.

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada yankı uyandırması üzerine hesabından şunları söyledi:

"Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler.

Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım."

TEPKİ GELİNCE AÇIKLAMA YAPTI: SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada yankı uyandırması üzerine hesabından şunları söyledi: "Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler. Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım."

SEVDA NOYAN KİMDİR?

Sevda Noyan, tiyatrocu Engin Noyan'ın eşi olarak kamuoyunda tanınmaktadır. Noyan çifti, gençlik yıllarında serbest fikirlere sahipken orta yaşlarından itibaren ise İslamcı çizgide hayatlarını sürdürmektedir.

Sevda Noyan, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya gelmiştir.

Sevda Noyan kendi deyimiyle, 'cahiliye dönemi' hayatında güzellik uzmanı olarak çalışıyordu. İzmir'de Ege TV'de makyözlük yapıyordu. Buradaki çalışmalarında yöneticiliğe kadar yükselmişti. Burada çalışırken, kanal tarafından düzenlenen birçok organizasyonu tertipliyordu. Daha sonra Bursa'da Olay TV'de çalışmaya başladı. Sonra da yerel bir radyoda yöneticilik yaptı.

Kader Derneği'nin kurucu üyeleri arasında yer alan Sevda Noyan, gençlik yıllarında 28 Şubat sürecinde başörtülü üniversite öğrencilerine  karşı düzenlenen gösterilerde yer aldığını, hatta "Hadi İran'a sloganları"na eşlik ettiğini söylemişti.

Sevda Noyan'ın eşi Engin Noyan ile birlikte çıkardığı 'Şapka' isimli bir romanları bulunuyor. Roman, Cumhuriyet'in ilk yıllarında çıkarılan şapka kanunun Türkiye'de neden olduğu dramları, trajikomik durumları ele alıyor.

DİĞER HABERLER
Artık geri dönüş yok anahtar uyumda
Pozitif oranı yüzde 2'yi geçerse okullar kapatılmalı
Bu ucube sistem Türkiye'yi yönetemiyor
Seldeki ölümlerden kamu sorumlu!
Açıköğretim psikoloji bölümleri kapatılacak
Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan şehit haberi
Patlamayı 'Kanal'a bağladı