28.06.2020  01:38
SON GÜNCELLEME: 
28.06.2020  13:49
KAYNAK: 
KARAR.COM

Karadağ’da ev alan kazanacak

Karadağ’da proje geliştiren Türk gayrimenkul firması Mirnadom’un CEO’su Şahin “Yakında AB üyesi olacak Karadağ’da 425 bin liraya ev fırsatı sunuyoruz. Yatırımcı satış sonrası ayrıca kiralama hizmetimizden de yararlanıyor. Projemizdeki yüksek prim ve oturum hakkı da cabası” diye konuştu.

+
-

Avrupa’nın hızla gelişen ülkesi Karadağ (Montenegro) her geçen gün cazibesini artırıyor. Ritz Carlton, Hilton, Sheraton gibi markaların bir bir otel açtığı ülkede, dev gayrimenkul yatırımları da artarak sürüyor. Önceki gün Avrupa Birliği ile 8. fasılı da açarak, tüm fasılları açan ilk ülke olan Karadağ, yine önceki gün açıklanan kararla destinasyon olarak Avrupa’nın ultra hızlı tren ağına da eklendi. 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin en seçkin bölgelerinde orta ve büyük ölçekli projeler inşa eden, 1.000’e yakın lüks konut üretiminde ve 80 bin metrekareden fazla plaza inşaatında imzası bulunan Mirnadom da 2 yıldır potansiyeli her geçen gün artan Karadağ’da proje geliştiren markalar arasında. 

Mirnadom’un CEO’su Serkan Şahin, Karadağ’ın gelişen ve İtalya’ya açılan kapısı Bar şehrinin Dobra Voda koyunda denize 500 metre uzaklıkta hayata geçirilen Verde di Oliva projesi ile yatırımcısına 425 bin liradan başlayan evleri 2 yıl yüzde 6 kira garantili sistemle satışa sunduklarını söyledi. Şahin, “Bir örnekle açıklamak gerekirse biz 41,5 metrekare 1+0 stüdyo bir daireyi peşinde yüzde 5 indirimle 55 bin Euro’ya satıyoruz. Dileyene bu ev için aylık 2 bin 125 TL 2 yıl boyunca kira garantisi veriyoruz. Ya da yatırımcımızdan evinin kiralanmasını bize devretmesini istiyoruz. 55 bin Euroluk bu daire high sezonda günlük 86 Euro’dan yıllık 8.600 Euro gelir bırakıyor. Evin kiralama ve temizlik-takip hizmetleri düştüğünde geliriniz yine 5 bin 500 euronun üzerinde oluyor. Yani satış sonrası hizmet aldığınızda 10 yıllık amortisman süresi vaat ediyoruz” dedi.  Karadağ’da yapılan yatırımların değerinin hızla arttığına da dikkat çeken Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:  Emlak bu ülkede sıfır konutlarda her yıl çift haneli artış kaydediyor. Ayrıca AB ile de fasılların hepsini açan bir ülkedeyiz. Birliğe dahil olununca bunun da katacağı bir değer oluşacak. Dolayısıyla aldığınız gayrimenkulün değeri 5-6 yılda en az yüzde 50 değerlenecek. Öte yandan oturum izni almak için henüz bir alt limit olmadığından 55 bin Euro’luk evi iki kişi birlikte alarak birinci derece yakınlarıyla birlikte bu fırsattan faydalanabiliyor. Bu sık seyahat edenler için yurtdışı çıkış pulundan kurtulmak anlamına da geliyor.

YÜZDE 75’İ DENİZ MANZARALI

Verde di Oliva Residence’ta daireler mutfak-banyo dolaplarından, armatürlerine, klimasından, ebeveyn banyosuna, termostatından gizli LED ışıklandırmalarına kadar her şeyiyle hazır teslim ediliyor. Projede ayrıca açık ve kapalı havuzlar, Türk hamamı, sauna, cep sineması ve fitness salonuna sahip SPA merkezi de mevcut. 49 bağımsız birimin 36’sının satışının tamamlandığı projede fiyatlar 55 bin ile 99 bin Euro arasında değişiyor. 1+1 ve 1+0 seçeneklerinin bulunduğu Verde di Oliva Residence’ta ayrıca dairelerin yüzde 75’i deniz manzarasına sahip. 

DİĞER HABERLER
Artık geri dönüş yok anahtar uyumda
Pozitif oranı yüzde 2'yi geçerse okullar kapatılmalı
Bu ucube sistem Türkiye'yi yönetemiyor
Seldeki ölümlerden kamu sorumlu!
Açıköğretim psikoloji bölümleri kapatılacak
Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan şehit haberi
Patlamayı 'Kanal'a bağladı