21.06.2020  01:12
SON GÜNCELLEME: 
21.06.2020  13:13
KAYNAK: 
KARAR.COM

16 günde 254 milyon TL’lik satış

Gayrimenkulde hayata geçen faiz indirimi ve kampanyaların sektöre büyük hareket getirdiğini söyleyen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Timur “Son 16 günde 254 milyon TL’lik satış yaptık. 1 Ocak-15 Haziran dönemde ciromuz da 610 milyon TL’yi aştı” diye konuştu.

+
-

Gayrimenkul sektöründe son dönemde yaşanan hareketlilik markalı konut üreticilerinin satış rakamlarına da yansıdı. 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle başlatılan kampanyanın salgının yaralarını sardığını belirten Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Sadece Nef olarak biz 16 günde 254 milyon TL’lik satış rakamına ulaştık. Bu sürede 202 ünitenin satışını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bu dönemin nasıl bir hareketlilik getirdiği ortada. Bu şekilde giderse ülkemizde nisan ve mayıs ayı konut satışlarındaki erime telafi edilip, yıl sonunda geçen yılın en az yüzde 5 üstünde bir konut satışına ulaşılabilir” ifadelerini kullandı. 

Son dönemde yaşanan bu hareketlilikle birlikte 1 Ocak – 15 Haziran arası cirolarının da 610 milyon TL’ye ulaştığını sözlerine ekleyen Erden Timur, “Biz aslında bu yıl yola 1 milyar TL’lik bir ciro beklentisiyle çıkmıştık. Gelinen noktada bu hedefimizi yukarı yönlü revize edeceğiz” dedi. 2020’yi bir ‘teslim yılı’ olarak planladıklarını da belirten Timur, “Şantiyelerimizde pandemi döneminde tedarikçi kaynaklı bir miktar yavaşlama olsa da asla bir durma olmadı.  Şu an Nef Sancaktepe, Nef Çekmeköy, Nef Reserve Yalıkavak ve İnistanbul Konsept’te teslimlerimize başladık. Bu dönemde neredeyse 2 bin konutu aynı anda teslim ediyoruz. Bunun dışında, Nef Bahçelievler’de teslimlere Ekim 2020’de başlamayı planlıyoruz. Son beş yılda teslim ettiğimiz daire sayımız da 8 bini aşacak” diye konuştu. 

Başlatılan kampanyaya Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe projeleriyle dahil olduklarını hatırlatan Timur ayrıca Anadolu’daki projeler ve yurt inşaatlarına da ayrı bir parantez açtı. Nef’in uzun süre önce gayrimenkul sektöründe yatırımlarını çeşitlendirmeye başladığına işaret eden Timur şöyle konuştu: Novu markalı yurt inşaatlarına da yenileri eklenecek. Anadolu şehirlerimizin potansiyeli çok yüksek. Eskişehir, Yalova, Kocaeli ve Sakarya gibi lokasyonlarda yurt ve konut projeleri geliştirmek üzereyiz. Hedefimiz 2023’de 10 şehirde Novu yurt markamız ile yer almak.

KORONA SONRASI ARSAYA TALEP PATLADI

Nef’in Nef City 82 markası ile Kırşehir Kaman’da Hirfanlı Barajı’na sınır imarlı arsa geliştirmeye geçen yıl başladığını hatırlatan Erden Timur, 3 ayda 54 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. Timur, “Alanların çoğu ticaretle uğraşan esnaflar veya İstanbul gibi büyük şehirlerden profesyoneller. Ancak bu alanda büyük yatırımlarımız olacak. Şimdi Ege taraflarında ve İzmir çevresinde yerlerimiz var. Ayrıca İstanbul’a yakın lokasyonlarda da planlama yapıyoruz. Ülkemizde arsa yatırımlarının yüzde 90’ı imarsız arsalara yapılıyor. Yol mu geçecek, nasıl bir şekil alacak bilinmeden. Biz ise öncelikle imarlı arsa satışı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. 

DİĞER HABERLER
Korona aşısı bulunmuş olsa dahi...
Milas’ta ormanlık alanda yangın
Arkadaşlarına mesaj atıp intihar etti
Resmi toplantı AK Parti İl Başkanlığında yapıldı
Kuaföre giden gelin trafik kazasında hayatını kaybetti
Korona tedavisi gören yaşlı hastayı terk ettiler
Yüzde 51 için yola çıkıyorum